Způsoby využití ochranné fólie

Rate this post

Bezpečnostní fólie jsou stále více využívány nejen na oknech a dveřích našich bytů a domů, ale i v interiéru. Dají se totiž využít i na celou řadu skleněných ploch uvnitř bytu, a nejen to. Jejich instalace je snadná a účinek velký. Víte, kde všude se dají s úspěchem využít?

Co je hlavním účelem bezpečnostních fólií

Hlavním účelem ochranných fólií je zabránit zlodějům proniknout do interiéru vašeho domu. Kromě klasického využití na oknech a dveřích se dají bezpečnostní fólie využít i na francouzských oknech anebo na sklech zimních zahrad. Bezpečnostní fólie stěžují rozbití skla, a pokud k němu přece jen dojde, sklo se nerozsype a nevypadne z rámu, fólie jej zachytí a vytvoří z něj pavučinu.

Funkce fólií v interiéru

A díky výhodě, že se sklo při rozbití nerozsype, mají tyto fólie využití i v interiérech. Nejvíce tuto jejich funkci ocení rodiče malých dětí. V domácnosti je tak snadněji ochrání před nebezpečím z pořezání při rozbití skla. Bezpečnostní fólie se dá aplikovat na zrcadla, vitríny skříní, na zábradlí, balkonové dveře, na prosklený nábytek, na sprchové zástěny nebo skleněné výplně dveří a pochopitelně i na další místa.

Fólie s bezpečnostním atestem    

Bezpečnostní atest P2A a tři vrstvy vám nabídne nejsilnější varianta bezpečnostní fólie. Její tloušťka je 0,35 mm. Používá se výhradně na okna a sklo. Tato fólie výrazně snižuje riziko rozbití skleněných oken a dveří a zároveň udrží sklo pohromadě i v případě rozbití. Navíc tato fólie snižuje i riziko, že sklem někdo prohodí kámen, zápalnou lahev nebo jiný nebezpečný předmět. Navíc ještě chrání obyvatele v interiéru před vniknutím pachatele dovnitř.

Fólie SC4 má výhodu navíc  

U fólie SC4 na okna a sklo jistě uživatelé ocení ještě další výhodu. A tou je kromě již uvedených funkcí navíc schopnost zadržet 98 % UV záření. Znamená to, že chrání také interiér.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com