Vytvořte si dekoraci z dřevěných plátků

Mnohdy lze vytvořit zajímavou a působivou dekoraci i z takových materiálů, které běžně považujeme spíše za odpad. Možná vás ale už napadlo zkusit přeměnit obyčejný klacek nebo polínko na něco netradičního třeba dekoraci. Pojďte se tedy inspirovat a vyzkoušejte si třeba i něco z naší nabídky dekorací z dřevěných plátků.
Foto: szinesotletek.blog.hu

Při tvorbě srdíčka si nejdříve vyskládejte nařezané dřevěné plátky na podložku, abyste ji dokonale zakryli, a pak teprve jednotlivé kousky lepte. Na závěr už jen jednoduše dozdobte drobnou mašličkou.
Foto: homelysmart.com

Krásný stromek může vzniknout i takto. Do kruhu přiměřené velikosti uloženého na plochou podložku vlepujeme podle citu jednotlivé drobnější kousky dřevěných plátků a vše nakonec slepíme a propojíme lepidlem, které po zaschnutí zprůhlední.
Foto: diyprojects.com

Krásnou kresbu na příčném řezu mají plátky ze smrkových větví. Pokud se na nich udrží kůra, tím lépe, celý věnec vypadá zajímavě s květinovou přízdobou.
Foto: fotograf.pins.life

Dřevěné plátky působí skvěle i na obalech pro pokojové rostliny. Rozhodně neváhejte a vyzkoušejte si podobný obal na rostliny také vytvořit. Stojí to za to! Kousky dřeva nalepujte na staré obaly, které už nejsou dostatečně reprezentativního vzhledu.
Foto: homelysmart.com

Ze dvou dřevěných plátků se dají vytvořit i velmi neobvyklé hodiny. Perfektní dekorace, co říkáte?
Foto: flowers.newlifeidea.com

Dřevěné přírodní plátky se mohou stát také příjemnou obdobou klasického věnce na položení. S jarní výzdobou uprostřed se stanou velmi působivou dekorací ve vašem interiéru.
Foto: jaimecostiglio.com

Dřevěnými plátky můžete dekorovat také zrcadlo a vytvořit z nich pro něj působivý rám.
Foto: homedecor.womenpin.space

Na těchto snímcích vidíte podrobně zdokumentovaný postup při výrobě misky z dřevěných plátků. Je nutné použít lepidlo na dřevo, které po zaschnutí zprůhlední. Miska, která slouží jako základ pro oblepování, musí být z pružné gumy, aby se dala dobře vyloupnout. Takové misky seženete v potřebách pro kutily jako misky na tvorbu sádry.
Foto: curbly.com

Obdoba obalu na květináče – malá vázička, jejíž vnitřní stěny musí pochopitelně tvořit plechovka, nebo zavařovací sklenice, abyste do vázičky mohli nalít vodu.

Text: Zuzana Bohdalová

148 total views, 4 views today