Na nábytku v koupelně záleží

Zvláště v koupelnách si musíme dávat pozor na to, aby se nábytek dal dobře a snadno udržovat. Při výběru vybavení do koupelen bychom se měli soustředit nejen na nadčasový vzhled, ale i na impregnaci nábytku vůči kapající vodě a vlhkému prostředí. Máme pro vás ale i další dobré tipy a vychytávky.


Na co vsadit při výběru koupelnového nábytku

Správný koupelnový nábytek má dlouhodobě odolávat odstřikující vodě, být variabilní a zároveň nadčasový, nabídnout dostatek úložných prostor a mít nadčasový vzhled. Pro každodenní praxi se budou hodit zásuvky s plnovýsuvy a povrch, který se bude snadno udržovat. Výsuvy označované jako push to open systém se snadno otevírají a jsou bezúchytkové, takže jejich úklid není ničím komplikován.

Nábytek zaoblený nebo hranatý

Je jedno, zda zvolíte do své koupelny hranatý, nebo zaoblený nábytek, důležité je, aby byl kvalitní. Protože koupelnový nábytek bude trvale stát v prostředí se zvýšenou vzdušnou vlhkostí, vybírejte nábytek se ztracenou spárou a takový, který má olepené hrany dvířek technologií PUR. Další možností je kvalitní lakovaná úprava nábytku nebo nábytek s foliovanými dvířky. Z pohledové strany i všech čtyř hran je aplikovaná fólie. Při výběru nábytku se zaměřte na takový, který má certifikát o vodotěsnosti.

Jak a kde nábytek upevňovat

Rozhodně si nemyslete, že nezáleží na tom, zda závěsný koupelnový nábytek umístíte na zděnou, nebo sádrokartonovou příčku. Sádrokarton budete muset nejprve vyztužit, například dřevěným trámem nebo traverzou. Chcete-li prodloužit svému nábytku životnost, vsaďte na vytápěcí a odvětrávací systém. Jestliže budete trvat na dodání nábytku od výrobce ve smontovaném stavu, zajistíte si tak, že bude nábytek pevnější a výrobce se vám postará o to, aby seděla přesnost pravých úhlů a lícování dílců. Nábytek na nožkách také není zcela bez rizika, ve většině případů je potřeba upevnit jej ke zdi.

Netřeba se vzdávat ani dřeva

Jednak můžete i do koupelny vybírat z dřevěných materiálů. Jedinečný je pro tyto prostory dubový masiv. I ten však musí být speciálně ošetřen. Jen tak dlouhodobě odolá vlhkému prostředí koupelny. Nechcete-li podstoupit toto riziko, zvolte nábytek z odolných laminátových dřevodekorů. Ty dokážou vzhled dřeva dokonale napodobit.


Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

100 total views, 1 views today