Varné desky nemusíte hlídat, pohlídají se samy

Je to nejen skvělý design, ale i chytré funkce, které nás zaujmou u současných kuchyňských varných desek. Připravíme na nich skvělé, chuťově báječné pokrmy a přitom následná údržba desek nebude nijak zdlouhavá a náročná. Díky svému perfektnímu designu jsou schopné splynout s pracovní deskou.

Chytré indukční desky

Praktickými pomocníky v přípravě chuťově vynikajících pokrmů jsou chytré indukční varné desky. Dokážou za chodu sledovat stav varné desky a celkový průběh vaření. Některé se dají dokonce ovládat dálkově, takže vy při vaření můžete sedět v křesle a sledovat třeba svůj oblíbený televizní pořad. Nikdy nepřetečou, hlídají, kdy voda v hrnci dosáhne bodu varu a včas zregulují teplotu, aby se brambory v hrnci vařily dál. Chrání nás tak před čištěním polité varné desky.
Nastavení ideální teploty

Indukční chytré varné deky jsou schopné nastavit si pro každý pokrm jinou optimální teplotu. Jiný stupeň zvolí pro smažení hranolků, a ten pak udržují po celou doby přípravy. Pánev a její teplotu není třeba sledovat ani při přípravě lívanečků. Pánev bude mít stabilní teplotu, olej taktéž a všechny lívanečky budou stejné, jeden jako druhý.

Bezdrátové snímače

Velkou předností je u některých indukčních desek možné rovnoměrné vaření i smažení díky bezdrátovým snímačům. Ty jsou schopny měřit teplotu i ve středu pokrmů. To je dobrá zpráva pro všechny milovníky dobrého jídla a kulinářského umění, neboť vaření a smažení s velkou přesností umožňuje využití metody sous-vide. Právě ta vyžaduje řízenou konstantní teplotu. Flexibilita varných desek

Některé druhy indukčních varných desek se čtyřmi zónami umožňují vaření i ve velkých hrncích nebo pekáčích. Ze 4 ploch na varné desce lze vytvořit dvě velké, a to spojením dvou vertikálních varných ploch. Vaření na nich je stejně rovnoměrné, jako na všech čtyřech samostatných menších plochách. Jiné typy varných desek přímo nabízejí vlastní flexi zóny.

Bezpečnostní prvky

Jestli pátráte po tom, zda tyto chytré varné desky mají také chytré bezpečnostní prvky, pak vás ujistíme, že ano. Kromě ochrany před přehřátím a funkce automatického vypnutí mají zabudován také velmi důležitý bezpečnostní prvek, kterým je dětská pojistka.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

121 total views, 2 views today