Překvapivé technologie moderních toalet

Byť velmi malá, je toaleta jednou z nejdůležitějších místností v bytě. Právě proto je tak nutné vybavit ji tím správným hygienickým zařízením. Moderní toalety nabízejí mnohem více, než bychom od nich obvykle očekávali. Pojďme prozkoumat jejich výhody a vychytávky.

Kam toaletu v bytě umístit

Pokud dům teprve plánujete, pečlivě vybírejte místo, kam umístíte toaletu. O instalaci konkrétního typu toalety je třeba rozhodnout již ve fázi, kdy se projektují odpady domu. Pamatujte také na to, že není příjemné, máte-li toaletu umístěnou naproti kuchyni anebo naproti vchodovým dveřím do bytu. Toaleta vedle ložnice může v noci rušit při splachování váš klid. Toaleta se často umisťuje do koupelny, nedoporučuje se to však z hygienických důvodů.

Sedátkové vychytávky

Klasická sedátka známe vyrobená z plastu, zatímco ta nová, moderní se vyrábějí z duroplastu a mají navíc dekorační polep. Při nákupu nového sedátka si vždy zjistíme hlavně vzdálenost otvorů na uchycení sedátka a také jeho vnější šířku. Širší plochou oporu vždy uvítáme, příliš oblá sedátka mohou tlačit do nohou. Pamatujte, že plast se při sezení dříve zahřeje.

Funkce Star + Stop a Dual Flush

Úspora vody je při používání toalety velmi důležitá. Proto je vhodné zvolit úsporné systémy splachování. Díky funkci Start Stop je možné držet splachovací tlačítko přesně po tu dobu, dokud je to potřeba. Jeho opětovným stlačením ho můžeme zastavit. Dvojité tlačítko ventilu nám nabídne systém Dual Flush. Zde platí, že spotřeba vody při spláchnutí menším tlačítkem je 3 litry, zatímco při spláchnutí velkým tlačítkem je 6 litrů.

Zpomalovací systém

Sklápění poklopu u toalety je otázka zvyku a také celkového vzhledu místa. Zavřená toaleta je estetičtější. A tak možná oceníte funkci Softclose, tedy zpomalovací systém uzavírání toalety. Díky tomuto systému se vyvarujete prudkému nárazu při uzavírání mísy. Nezapomínejme na bidety

Praktickým vybavením toalet jsou bidety, nebo alespoň bidetové spršky, které je možno instalovat k záchodové míse. Některá bidetová sedátka nabídnou jak zadní sprchu, tak dámskou sprchu. Přičemž pozice trysky, teplota vody a tlak vody jsou nastavitelné. Některá luxusní provedení bidetových sedátek jsou vyhřívaná a kromě mechaniky Softclose nabízejí i ovládání na dálku. Na trhu jsou již zastoupeny i toalety s integrovanou bidetovou sprškou se skrytým přívodem vody, které mají navíc elektrické napájení a intuitivní chytré ovládání.

 

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

263 total views, 1 views today