NECHTE SVOU ZAHRADU ZÁŘIT

Zahrada je dnes relaxační zónou a rozšířeným obývacím pokojem. Často však její krása mizí se soumrakem. Nechte svoji zahradu zářit a čerpejte její energii i po západu slunce. Moderní styl osvětlení zahrad se soustředí na vytvoření světelné scény. V každé zahradě tak vzniká unikátní podívaná. Připravili jsme pro vás pár tipů na zahradní svítidla, díky kterým se budete těšit na každý večer.

Současným trendem v zahradách jsou přírodní bazény a koupací jezírka, která jsou především v letním období středobodem veškerého rodinného dění. Nechte dosednout Měsíc na hladinu vašeho jezírka v podobě svítících plovoucích koulí Epstein-Design. Nebojte se kombinovat různé velikosti pro dosažení zajímavého světelného efektu.

SUN SHINE – Svítící plovoucí koule

Pyšní se vaše zahrada nízkými trvalkovými porosty nebo skalkou v okolí cest? Stojací svítidlo Nebula osvětlí průchod zahradou a krásně zvýrazní kvetoucí trvalky. Svítidlo svítí pouze směrem dolů, takže vás při průchodu zahradou nebude oslňovat. Venkovní svítidlo Nebula splyne s výsadbou a svým vzhledem v zahradě nijak neruší.

ELIPTA NEBULA – Venkovní mosazné stojací svítidlo

NÁŠ TIP: Osvětlením dominantních stromů či keřů pomocí zahradních LED reflektorů vám večer vznikne úžasná podívaná. I zde platí pravidlo méně znamená více. Stačí osvětlit pouze jeden vzrostlý strom a tahák pozornosti je na světě. Krásně vypadají osvětlené vícekmeny, kde světlem zvýrazňujeme strukturu stromu. Doporučujeme používat slabší světelné LED zdroje o příkonu 2W nebo 3W. Decentně osvětlené dřeviny působí příjemně a nedochází k příliš velkému kontrastu vůči tmavému večernímu okolí.

REFLEKTOROVÁ SVÍTIDLA

Oblíbeným prvkem do zahrad jsou také svítící objekty v podobě koulí. Svítící koule vypadají krásně v dekoračních záhonech, u travin či levandulí. Použitím různých velikostí svítidel v podobě koulí dosáhnete zajímavého dekorativního prvku.

ROUND – Svítící koule s RGB Led

Neobvyklé posezení na terase nebo u bazénu vytvoříte pomocí venkovních svítících kostek. Svítidla německého výrobce Epstein-Design mají záruku 10 let na UV stabilitu materiálu a certifikaci sedacího nábytku. U svítidel nedochází k nevzhlednému zažloutnutí původně sněhobílé barvy.

SVÍTÍCÍ KOSTKA – Se zárukou 10 let na UV stabilitu

RADA NA ZÁVĚR: Máte již hotovou zahradu bez potřebné elektroinstalace? Nezoufejte. Řešením je instalace bezpečného 12V osvětlovacího systému Garden Lights. Systém nabízí široký výběr svítidel do všech částí zahrady. Rozvodové kabely na malé napětí 12V stačí ukrýt cca 5 cm pod zem. Lze tak jednoduše a bezpečně osvětlit i již hotovou zahradu, aniž byste poškodili výsadbu.

GARDEN LIGHTS – Zahradní osvětlení

Pokud si na instalaci zahradního osvětlení sami netroufáte, využijte služeb světelného studia HOLAS Lighting, kde vám rádi dodají kompletní realizaci zahradního osvětlení dle vašich představ.

NÁVRH OSVĚTLENÍ – Technická podpora a poradenství

451 total views, 1 views today