Vyberte vhodnou lampu pro dokreslení domácí atmosféry

Stolní i stojací lampy patří mezi velmi užitečné pomocníky v našich domácnostech. Závěsná a stropní svítidla obvykle sama o sobě nestačí na to, aby vám dodala dostatek světla na čtení anebo na práci, protože své světlo rozptylují po celé místnosti.

Foto: westelm.com

Stolní lampy jsou ideální pro přímé a kvalitní osvětlení stránek knihy, a navíc zvláště v ložnici navodí příjemnou atmosféru. Stolní a stojací lampy se často vyrábějí v sadách, které spolu dokonale ladí.

Foto: styleandminimalism.com

Minimalistický styl vyžaduje také minimalistické osvětlení. V moderně koncipované ložnici, kde vše ladí, se bude vyjímat lampička s nevšední podobou.

Foto: godiygo.com

Proutěný výplet lampy skvěle koresponduje s vyplétaným dekorativním stolkem. Tato stojací lampa poskytne dostatek světla jak pro čtení oblíbené knihy, tak pro ruční práce. Neosvětluje ale příliš, a tak je vhodná i jako orientační světlo.

Foto: maisonsdumonde.com

Velmi originální provedení této stojací lampy přináší do interiéru zajímavý designový prvek. Na první pohled zaujme svým osobitým a nepřehlédnutelným vzhledem.

Foto: urbanoutfitters.com

Velmi praktické jsou stojací lampy se stmívačem. Umožňují nastavit intenzitu světla. Zvolit si lze jinou intenzitu pro čtení a jinou pro relaxaci. Díky víceúčelovosti se jedná o velmi praktického pomocníka v interiéru.

Foto: pickystitch.com

Sortiment jak stojacích, tak stolních i závěsných lamp je velmi široký. Bohaté zastoupení v ní mají jak lampy klasické, tak lampy v originálním designu. Nabídka zahrnuje rovněž odlišné tvary i barvy stínidel.

Foto: maisondumonde.com

Růžová v interiéru se stává stále oblíbenější. Výrobci lamp se tomuto trendu také přizpůsobili, a tak najít stojací, nebo stolní lampu v těchto odstínech není problém. Zvolíte-li v interiéru vhodné doplňky jako polštáře nebo potahové textilie, vytvoříte úžasnou kompozici vhodnou zvláště do dámsky laděných domovů.

Foto: apartment34.com

Lampy a lampičky do ložnice by měly mít kromě praktické funkce také dekorační hodnotu, která dodá interiéru jiskru a nápad. Takovou představu často nejvíce splňují moderní kovové lampy. Pokud využíváte stolní lampičku a její světlo spíše k orientaci v prostoru, není třeba, aby byl ovlivnitelný i proud vyzařující ho světla. V takovém případě můžete upřednostnit design lampy.

Foto: design-milk.com

Originální kousek vyladěný s okolním nábytkem do stejného dekoru i barvy skvěle potrhne celkové ladění interiéru. Jak je patrné z tohoto snímku, stojací lampa vynikne jak na tmavém, tak na světlém pozadí.

Text: Zuzana Bohdalová

302 total views, 1 views today