PRO NAŠI FIRMU JSEM SE NARODIL…

Bc. Jan Peths od roku 2019 vede českou pobočku inovativní rodinné firmy Vorwerk. Je ženatý a s manželkou vychovávají čtyři děti. Je aktivním sportovcem a pro značku se, jak sám říká, doslova narodil. Přečtěte si, jak se mu s produkty Vorwerk žije a jak podle něj vypadá domácnost budoucnosti.

 

 

Prozradíte našim čtenářům, co pro vás znamená domov?

Jednoznačně je to místo, kde se člověk prostě cítí dobře a kam se rád vrací. A vůbec nezáleží na velikosti. Bydleli jsme v opravdu malém bytě a nyní žijeme v domě, který není ani malý, ani velký. Pro naši velkou rodinu je to však domov s velkým D.

 

Máte opravdu velkou rodinu – dokážete si ještě vzpomenout, jak vypadal váš domov bez pomocníků, jakými jsou Kobold a Thermomix?

To je opravdu dobrá otázka. Nedávno jsem zrovna vzpomínal, kolik jsem za svůj život koupil vysavačů a jak jsem vařil pomocí hrnců a kde jim všem je nyní konec. Dříve jsme rozhodně měli více věcí a méně času na sebe i na naše blízké. Sám mám k pořádku i k jídlu velmi pozitivní vztah – skutečně bych řekl, že jsem se pro Vorwerk narodil.

 

Dokázal byste popsat, v čem je nyní váš domov jiný, lepší?

Jedná se určitě především o úsporu času, pro který máme nyní s dětmi mnohem lepší využití. U našeho oblíbeného vysavače oceňuji zejména to, že vysává a vytírá zároveň, to já třeba neumím. V rodině máme navíc dvě velká auta, tudíž pomáhá udržovat pořádek i tam, kde děti nejvíce nadrobí. S Thermomixem je to podobné – šetří čas při plánování i samotné přípravě jídel a mně osobně navíc pomáhá zlepšovat kulinářské dovednosti. A musím říci, že mne to nepřestává bavit.

 

 

Design u vašich výrobků hraje velkou roli – mají ve vaší domácnosti své čestné místo, kde je máte neustále na očích?

Bezesporu. Víte, já si vysavač Kobold koupil ještě dříve, než jsem ve Vorwerku začal pracovat, a už tehdy mne zaujal nejen skvělými funkcemi, ale právě i designem. Je to téměř domácí mazlíček a rozhodně nepatří někam do komory. Kobold i Thermomix jsou pro nás nedílnými součástmi domu. Thermomix zdobí kuchyni a není třeba ho kamkoliv uklízet. Nyní už ani nevím, na co jsou na indukční desce čtyři plotýnky.

 

Je nějaká další oblast, kde byste uvítal podobné pomocníky, jakými jsou Kobold při uklízení a Thermomix při vaření?

Hodně času trávím v autě, jsem obdivovatelem pokroku a vývoje, tudíž bych si přál být stejně efektivní v oblasti cestování jako s našimi přístroji v oblasti jejich účelu. Na to si ale budu muset ještě chvíli počkat. Věřím však, že na naše děti čeká skvělá technologická budoucnost.

 

Máte čtyři děti – můžete dát našim čtenářům nějaký tajný osvědčený tip, jak je přimět k pomoci v domácnosti?

Děti si rády hrají, objevují a mají rády věci, které opravdu fungují. Naše produkty jsou vskutku velmi příjemné na ovládání a i děti si všimnou, že vaření, a dokonce i úklid jsou vlastně zábavné činnosti. Úměrně jejich věku je zcela přirozeně zapojujeme do chodu naší domácnosti a mohu říci, že je to celkem baví.

 

 

Jak podle vás vypadá domácnost budoucnosti?

Pokud se podívám do budoucnosti, kterou ještě naše generace zažije, věřím, že naše domácnosti budou stále chytřejší. Obsluhovat je budeme přes mobilní aplikace a některé činnosti budou dokonce zcela autonomní. Úklidový systém, klimatizace, příprava jídla a další činnosti spolu budou navzájem komunikovat a klíčovým faktorem bude optimální organizace času. Věřím, že Vorwerk jako špičková firma ve svém oboru bude i nadále jednou z vlajkových lodí takových inovativních řešení. A moc se na to těším.

 

O společnosti Vorwerk

Společnost Vorwerk byla založena v roce 1883 v německém Wuppertalu. Z původní továrny na výrobu koberců postupně vyrostla nadnárodní skupina, která se věnuje výrobě a přímému prodeji domácích spotřebičů a kosmetiky. O zákazníky se po celém světě stará více než 600 000 obchodních zástupců a 13 000 zaměstnanců. Skupina působí ve více než 80 zemích a v roce 2018 dosáhla obratu 2,8 miliardy eur. I přes svůj celosvětový úspěch a velikost si stále uchovává rodinný charakter. 

 

V České republice společnost Vorwerk působí již od roku 1992 a stala se zakládajícím členem Asociace přímého prodeje. Za téměř 28 let činnosti si získala téměř 400 000 spokojených zákazníků, kteří oceňují špičkovou kvalitu, inovativní technologii, moderní design a dlouhou životnost produktů. Oficiálně jsou u nás zastoupeny 2 divize společnosti – divize Kobold, která se zabývá prodejem vysavačů, a Thermomix s multifunkčním kuchyňským přístrojem.