Připravujeme se na Velikonoce – vybíráme dekoraci

Období před Velikonocemi není jen dobou úklidu a příprav nejrůznějších pochutin, ale i dobou zdobení interiéru. Pro výzdobu můžeme zvolit různé náměty jako například vajíčka, stylizovaná zvířecí mláďata, svěží zelenou barvu nebo rostliny, jejichž nakvétající větvičky jsou jistou předzvěstí jara. Nabízíme vám několik inspirativních snímků.

 

Poslední dobou si získávají stále větší oblibu aranžmá dělaná na dřevěných plátech. Stala se hitem vánočních dekorací a neméně úspěšná jsou i jako velikonoční interiérová výzdoba. Vyřezávaný zajíc ze dřeva, vajíčka zabalená v novinovém papíře, papírový motýl a velké vaječné skořápky vyzdobené květinami jsou v celkovém aranžmá velmi působivé.

Foto: sewingclothes.einsnummer.com

 

 

Proutěný věnec smotaný ze šlahounu přísavníku je jen lehce dozdoben mechem skořápkami, bíle kvetoucím šáterem (Gypsophila) a jako hlavní dekorace v něm slouží dva dobře vyvedení králíčci.


Foto: radynadzlato.sk

 

 

Velmi zajímavý jarní věnec vznikl vzájemným propojením svazků buxusu, modřenců, větviček s rašícími listy v kombinaci s nakvétajícími cibulovinami. Na závěr je doplněn jemnými hnědými peříčky. Celkově působí velmi přirozeně.

Foto: christmas.marmaraweb.com.tr

 

 

V zapékací míse nemusí skončit jen těsto na dort. Jak je vidět, fantazie nemá hranic, a tak se zde uplatnily bílé modřence (Muscari) společně s vyfouklými vajíčky a hnědými pírky. To vše půvabně zasazené do podkladu ze zeleného mechu.

Foto: pinterest.com

 

 

Nádherná dekorace tentokrát vznikla z čistě bílé porcelánové konvičky na čaj. Přidán je suchý mech a růže doplněné o ptačí brko a sušený šáter vytvářející jakýsi stylizovaný polštářek pod vajíčko.

Foto: e.bestsportsplay.com

 

 

Přírodní dekorací vhodnou například na vchodové dveře, nebo na okno je věnec z proutí, mechu a břečťanových listů. Celek je dozdoben zelenou stužkou, vyřezávaným dřevěným zajícem a dřevěnými srdíčky na závěsu z režného provázku.

Foto: de.dawanda.com

 

 

Nádherná kytice bílých tulipánů našla svou vázu v podobě obřího vejce. Jádro vejce je tvořeno z polystyrenového základu oblepeného drcenými skořápkami z vajíček, která našla uplatnění ve velikonoční pečivu.

Foto: beautyroomdecor.com

 

 

Toto obří velikonoční vejce vzniklo tak, že na nafouknutý gumový balonek se postupně přilepovaly plátky bílého papíru pomocí vodou zředěného lepidla (například Herkules). Jakmile papír na balonku dokonale zaschnul, balonek se vyfoukl a zůstalo jen dokonalé velké vajíčko, které bylo dekorováno květinovou přízdobou.

Foto: jam.lifestyle-toptrendpin.club

 

 

Velmi zajímavě vypadají také aranžmá vytvořená v čirých skleněných nádobách. Do skořápek od vajec uložených na mechu vložíme některé z právě nakvétajících cibulovin, přidáme několik větviček kroucené vrby, nebo lísky a volná místečka vyplníme malými křepelčími vajíčky.

Foto: zuhause.easydiycraft.club

 

Text: Zuzana Bohdalová