PRACHU UŽ SE BÁT NEMUSÍTE!

Přinášíme vám 5 tipů, jak si usnadnit život v boji s alergií.

Všichni známe někoho, kdo kýchá ještě několik dní poté, co vysával. Alergie jsou rozšířený problém, který ovlivňuje nejen alergiky samotné, ale i jejich rodiny. Existuje mnoho typů alergií, ale senná rýma, alergie na roztoče tedy bytový prach nebo zvířecí chlupy patří mezi ty nejčastější. Následující tipy mohou alergikům v mnohém usnadnit život.

5 tipů, jak si usnadnit život s alergií

1. Otevřete okna
Nejúčinnější způsob je otevřít okna úplně na pár minut a poté je zavřít. Roztoči žijící v prachu, milují teplé, vlhké prostředí, a proto je pravidelné větrání naprostou nutností pro všechny, kdo trpí tímto druhem alergie. To stejné platí i pro sennou rýmu, nicméně u ní je třeba vždy brát v úvahu aktuální pilovou situaci. Na venkově se nejvyšší koncentrace pylu vyskytuje brzy ráno, zatímco ve městech až navečer. To znamená, že na venkově je správná doba na větrání okolo šesté hodiny večer. Naopak ve městech doporučujeme otevírat okna ráno mezi 6. a 8. hodinou.

2. Zbavte se koberců a závěsů tam, kde je to možné
Koberce a závěsy jsou vhodným doplňkem a dokáží hezky zútulnit domov. Nicméně lidé, kteří trpí alergiemi, by si měli uvědomit, že fungují jako dokonalé lapače prachu. Ať už máte alergii na cokoli, můžete si být jistí, že se to skrývá ve vašem koberci.

3. Používejte správný vysavač
Například nový
tyčový aku vysavač Kobold VB100 je vybaven speciálním HEPA filtrem, který bezpečně zachytí všechny alergeny a účinně je uvnitř uzavře. Filtrační sáčky Vorwerk Premium FP100, získaly od nezávislého testovacího institutu TÜV NORD ocenění „Vhodný pro alergiky“. Na rozdíl od bezsáčkových vysavačů umožňují filtrační sáčky jednodušší a mnohem hygieničtější úklid, protože zabraňují, aby se prach dostal zpátky do domácnosti. Vzduch vycházející z vysavače je proto klinicky čistý.

4. Nezapomínejte na kouty!
Vysávání a vytírání jsou dvě klíčové činnosti v každé domácnosti, kde žije alergik. Zapamatujte si, prach se rád kupí v koutech a v úzkých místech, proto vždy použijte vlhký hadřík nebo na vysavač připojte speciální hubici. Tyčový aku vysavač Kobold VB100 je dodáván s multifunkční hubicí 2v1, která si lehce poradí i s těmito těžce dostupnými místy.

5. Převlékněte postel
Povlečení je dobré měnit jednou týdně a prát ho na 60 °C. Pokud je to možné, pravidelně perte i přikrývku, polštář a potah na matraci – nedáte tak roztočům šanci se v nich zabydlet.

Spolehlivý pomocník připravený kdykoli zasáhnout – s prvotřídním výsledkem

Lehký, tyčový aku vysavač Kobold VB100 nabízí dokonalou flexibilitu při úklidu. Díky své prvotřídní výkonnosti se tento tyčový aku vysavač pohodlně a spolehlivě postará o důkladný úklid vaší domácnosti. Jedná se o první aku vysavač, kterému TÜV NORD udělil hodnocení “Vhodný pro alergiky”. Filtrační sáčky nejenom zachytí 99,9 % alergenních částic, ale také plísně a bakterie, čímž čistí vzduch ve vaší domácnosti. Vzduch vycházející z vysavače Kobold VB100 je klinicky čistý, tudíž při důsledném a pravidelném úklidu lze dosáhnout zklidnění alergických reakcí a tím snížení potřeby medikamentů. Více se o novinkách od Vorwerku dozvíte na stránkách www.vorwerk-kobold.cz.

Vorwerk CS s.k.
Divize Kobold,
Pod Pekařkou 1/107

 

407 total views, 1 views today