Noční stolky – inspirace pro vás

Noční stolky jsou nepostradatelnou součástí každé ložnice. Jen je třeba vybrat správný styl. Jako doplňkový nábytek vyžadují noční stolky vyladění s interiérem ložnice a její výmalbou. Mnohé z následujících typů, které vám přinášíme jako inspiraci, si jistě zvládnete sestavit nebo vyrobit i sami. 

Foto: pbteen.com

Bílá barva je jednou z nejčastěji využívaných barev pro prostředí ložnic. Zlatý rám postele a nočního stolku spolu dokonale koresponduje a dává vědět, že jste si na vybavování vaší ložnice dali opravdu záležet. Dokonalost souhry potvrzuje i netradičně řešená stolní lampička.

Foto: anthropologie.com

Moderně řešené noční stolky v empírovém stylu působí trochu jako truhlice na opravdové poklady. A tak je třeba se k nim i zachovat. Jejich křehká krása může být narušena bezohledným zatěžováním jejich povrchu.

Foto: etsy.com

Ukázka rustikálního nočního stolku z repasovaného dřeva. Tento noční stolek se už s nějakou tou zátěží popere snadno. Udrží i pokojovou květinu a pár vašich oblíbených knih.  

Foto: arthomefurnishings.com

Kovový základ tohoto nočního stolku doplňují dva nezávislé šuplíky, do nich se dá ukrýt spousta drobností. Další prostor pro odkládání nabídne horní strana šuplíků.

Foto: bocadolobo.com

Měď a bílý lesk je výbornou kombinací pro noční stolek a noční lampu umístěnou na něm. Hladké lesklé linie dodají místnosti nádech luxusu.

Foto: demaroundthecorner.com

Kdo by neznal ikonickou skříňku Kallax z Ikea nábytku. Mnozí z nás ji využili nespočetněkrát ve své domácnosti a to jako botník, úložnou skříňku, knihovničku nebo obyčejný regálový systém. Na serveru Ikea Hacks https://www.ikeahackers.net/?s=Kallax ji najdete v mnoha dalších podobách a vždy maximálně funkční a dobře vypadající. Na tomto snímku ji vidíte ve funkci nočního stolku.

Foto: petagadget.com

Tak trochu retro je tento noční stolek připomínající nábytek ze šedesátých let.

Foto: futuristarchitecture.com

A máme tu velmi jednoduchý nápad, jak z poličky udělat noční stolek, který nebude zabírat příliš místa, ale svému účelu i tak poslouží naprosto skvěle. Bude to chtít jen dokonale rovně jej zavěsit.

Foto: simplichique.com.br

Celá sada poliček zavěšených cik cak nad sebou poslouží jako nezasklená vitrína, příruční odkládací prostor i noční stolek v jednom.

Foto: jessicapaster.com

Nenáročné noční stolky mohou vzniknout i velmi jednoduše, například sestavením několika dřevěných bedýnek nad sebe.  

Text: Zuzana Bohdalová

103 total views, 1 views today