Malá koupelna nemusí být problém

Na malé koupelny jsme u nás zvyklí. Tak ani malý prostor v koupelně nemusí znamenat žádnou tragédii. Zvlášť, když majitelé vědí, jak zařizování tohoto prostoru uchopit za ten správný konec. Základním pravidlem, které je třeba v tomto případe striktně dodržovat je nezahltit prostor.

Říká se, že klíč ke komfortnímu vybavení malé koupelny je ve správném rozvržení zařizovacích předmětů, které jsou navíc vhodně vybrané. Koupelnový prostor dokáže zvětšit také sprchový kout v jedné rovině s podlahou, osazený skládacími dveřmi.

Čemu se v koupelně vyhnout

V malých koupelnách je chybou sázet na příliš strukturované vzory. Dále je důležité koupelnu nezahltit mnoha drobnostmi, pestrou skladbou barev anebo vybavením.

A na co zde vsadit

Naopak dobrou zásadou je podívat se na tento malý prostor z hlediska vertikálního. Vysoké doplňkové skříně mohou poskytnout mnoho úložného prostoru. A ten je vždy potřeba, zvlášť v malé koupelně. Nad sebe stavte i pračku se sušičkou, pokud se tedy pro ně najde v mini koupelně místo. Vhodně zvolené osvětlení koupelny je velkou devizou pro malý prostor. V koupelně nelze vystačit jen s jedním centrálním světlem. Vždy by se tu mělo objevit také osvětlení zrcadla. O to se může postarat například světelný zdroj zabudovaný například v zrcadlové skříňce.

Sety umyvadel a van

Skvělé pro zabudování v maloprostorových koupelnách jsou speciální sety van a umyvadel navrhovaných přímo pro tato místa. Mohou se překrývat, a přesto poskytnou dobrý přístup a navíc nabídnou i místo na odkládání. Není vždy nutné, aby v koupelně byla vana. Pokud na ní trváte, vybírejte do malé koupelny takovou, v níž se vám bude pohodlně stát při sprchování a zároveň v ní budete mít dostatečný komfort i při koupání. Pro tyto účely jsou ideální asymetricky řešené vany. Některé vany mají zkosené hrany. Ty pak dokážou koupelně přidat i nějaký ten centimetr navíc.

Úložné prostory – velký oříšek

Dostatek úložného prostoru můžete získat nejen na prázdných stěnách, pokud využijete prostor správně, vertikálně, ale i v koupelnové skříňce pod umyvadlem.

 

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

 

 

179 total views, 1 views today