Lustry s rostlinným základem – inspirace pro váš interiér

Tradičními materiály na výrobu svítidel do obývacích pokojů jsou sice sklo a kov, ale chcete-li v tomto směru změnu, vsaďte na materiál přírodní. Mnohé lustry díky němu nevypadají tak konformně. Ležérnější styl může být tím pravým právě pro váš interiér.

 

Pedig, proutí, bambus, ratan, juta, lýko, všechny tyto přírodní materiály mohou skvěle posloužit k výrobě zajímavých méně tradičních lustrů. Ideální je, když s nimi sladíte v interiéru ještě další osvětlovací prvek, například stojací lampu nebo stolní lampičku.

Foto: etsy.com

 

 

Kolem zpevněného základu vinutý pedig splétaný do různých vzorů tvoří ideální závěsné lustry vhodné jak do moderně, tak do klasicky pojatých interiérů. Vybírat lze z mnoha podobných či zcela odlišných vzorů, ale i velikostí.

Foto: blacksaltco.com

 

 

Pedig by na tomto lustru mohl být nahrazen i jutovými provázky. Večer s těmito lustry při zapnutí rozehraje na vašich osvětlených stěnách zajímavou hru stínů a světel.

Foto: pimentrougelighting.com

 

 

Dřevo je stálicí v našich interiérech. Není to tedy nic výjimečného, objeví-li se v podobě závěsného svítidla. Pod masivním dřevěným stropem vypadá perfektně.

Foto: etsy.com

 

 

Jutový provaz splétaný do vzorů je základem těchto závěsných svítidel. Menším tvarům dáváme přednost v konstrukci lamp a lampiček, které jsou stejně tak skvělým interiérovým doplňkem tvořícím perfektní kombinaci se závěsnými lustry.

Foto: mydomaine.com

 

 

Dřevěné korálky, jutové vlákno, nebo dřevěné proutky či splétané copy z lýka mohou být základním materiálem pro výrobu netradičně řešených, velmi originálních svítidel přírodního charakteru.

Foto: serenaandlily.com

 

 

Tyto lustry připomínající vosí hnízda. Takovéto osvětlovací kousky si dovedeme představit ve vícero podobách. Stejně tak dobře by je mohly tvořit pláty kartonu nebo dřevěná kolečka lepená na sebe v postupně narůstajících průměrech.

Foto: limelace.co.uk

 

 

Dřevěné kulaté špalíčky totožných rozměrů ve výsledku tvoří zajímavě řešený lustr, který vznikl z přírodního materiálu. Takovéto svítidlo dodá interiéru švih a netradiční atmosféru.

Foto: worldmarket.com