Kreativní recyklace starých žárovek

Ze starých žárovek mohou díky dobrým nápadům vznikat opravdu zajímavé projekty. Často se stávají miniaturizovanými podobami různých běžně využívaných věcí v domácnosti. V předvánočním období mohou sehrát roli vlastnoručně vyrobených vánočních dárků. Inspirujte se a poté se pusťte do vlastnoruční výroby, při níž využijete žárovku jako základ některé z dekorací.

Foto: creativespotting.com

Ideálními rostlinami pro osazení nefunkční žárovky jsou tilandsie. K životu jim stačí vlhkost ze vzduchu a jako podklad hrst drobných oblázků, nebo štěrku. Máte-li doma hodně suchý a teplý vzduch, občas rostliny roste.

Foto: fr.schrankde.com

Tento projekt je už sice trochu filigránsky přesný, ale kdo umí chodit v jemné ruční práci a nebojí se pracovat s křehkým sklem, dokáže vykouzlit ze staré žárovky opravdovou nádheru.

Foto: freshideen.com

Z žárovek se může díky několika jednoduchým krokům stát nápaditá vázička na květiny, ať už na řezanou lilii, nebo na kytičku suchých vlastnoručně vypěstovaných smilků.

Foto: etsy.com

Připravte si z žárovek okouzlující závěsné dekorace na stromeček. Budete potřebovat jen lepidlo a barevné třpytky. Nebo si pořiďte rovnou glitrové lepidlo s přimíchanými třpytkami a po nalepení na skleněnou část obmotejte horní kovový závit malým proužkem tisku ze staré rozpadlé knihy nebo časopisu. Na vršek nalepte závěsné očko, za které pověsíte dokonale zaschlou a vyzdobenou žárovku na vánoční stromeček.

Foto: epdesignlab.com

Tak trochu tato nápaditě recyklovaná žárovka připomíná svět pod mořskou hladinou. Mušličkami a kamínky zasypané mořské dno působí velmi věrohodně i v této miniaturní verzi.

Foto: flickr.com

Nalijte do žárovky trošku lampového oleje, přidejte krátký knot a horní část žárovky osaďte kovovým víčkem od sodovky. A je hotová netradiční miniaturní olejová lampička.

Foto: awomanstyle.phototmontages.club

Kdo má cit pro detail a rád pracuje s pinzetou v ruce, může si vytvořit miniaturní model plachetnice v žárovce. Modeláři a domácí kutilové si dokážou jistě sami vytvořit nejen model, ale i vhodnou podložku pod celou dekoraci.

Foto: etsy.com

Věděli jste, že při recyklaci žárovek se náhle může objevit i hmyz? Zvláště, pokud vaše kreativita nemá meze a vždy jste schopni vymyslet nějaký nový neokoukaný nápad nebo vychytávku. Co říkáte na tuhle zvláštní mouchu?

Foto: buzfeed.com

Nádherné horkovzdušné balony nemusí létat jen v létě na obloze, ale klidně i v zimě ve vašem interiéru. Dobrou vychytávkou při jejich zdobení je miska s jemným pískem nebo cukrem, do něhož si ponoříte závit žárovky, aby se při malování příliš nepohybovala.

 

Text: Zuzana Bohdalová

264 total views, 1 views today