Jak vyzdobit okenní truhlíky na zimu

Zdobení okenních truhlíku se zimním námětem je stejná zábava jako vysazovat do truhlíků na jaře nové květiny. Chce to jen popustit uzdu fantazii a podívat se na truhlík očima jiného ročního období. Využijte hlavně přírodniny, které nasbíráte při procházce v lese, a pak už stačí přidat jen nějakou drobnější dekoraci.

Foto: foregion.ga

Nemusíte se rozhodně bát ani výsadby rostlých živých stromků. Je potřeba jen vybrat vhodnou velikost stromků a ideálně je vysadit do lesní hrabanky. Povrch zeminy po zalití pokryjte mechem a do středu truhlíku vložte pěknou lampu. Na okraj truhlíku na kovovém háčku pak zavěste vlastnoručně vyrobenou dekoraci v přírodním stylu.

Foto: blumen-chopard.ch

Mnohé zimní truhlíky jsou zajímavou kombinací rostlých dřevin a vypichovaných větví nejrůznějších dalších jehličnanů. Pro sváteční ladění stačí zapíchnout několik baněk na špejli mezi větve a do středu aranžmá umístit velkou mašli.

Foto: i.pinimg.com

Nezapomínejte při zimní truhlíkové výzdobě ani na šišky. V dekoraci na okně se dobře uplatní zvláště ty velké. Budou dobře ladit i s koulemi vyplétanými z vrbového proutí. Umělá jablka nebo kdoule celou dekoraci zjemní a podtrhnou její přírodní ladění.

Foto: deavita.fr

Krásné okenní aranžmá může tvořit i sestavená kompozice z květináčů a proutěného košíku. Společným vánočním prvkem je pak drobné LED osvětlení a motiv hvězd.

Foto: i.pinimg.com

Červené bobulovité plody jsou nedílnou součástí mnoha vánočních a adventních aranžmá.  Pokud jich seženete dostatečné množství, můžete s nimi vyzdobit i okenní parapet.

Foto: i.pinimg.com

Velmi půvabně rozzáří vaše okno i decentní světlená výzdoba okenního truhlíku. Přidáním bílých nebo stříbrných hvězd mezi větvičky jehličnanů rozhodně nic nepokazíte.

Foto: pinterest.com

Jasně červená stuha jako by se táhla středem celého aranžmá vypichovaného do truhlíku vyloženého kokosovým vláknem. V něm je ukryta navlhčená zelená aranžovací hmota pro delší trvanlivost celého aranžmá. Přírodní ladění této okenní dekorace podtrhují i větvičky stálezelených okrasných keřů a velké šišky.

Foto: pinterest.com

Na vyplnění okenního truhlíku můžete využít nejrůznější zeleň od zeravu, přes borovici, jedli, eukalyptus, bobkovišeň nebo buxus. Příliš nespoléhejte snad jen na smrk, který relativně brzy shodí jehličí, i když je venku v chladu.

Foto: masymasmanualidades.blogspot.com

Na okno v závětří můžete jako vánoční dekoraci využít i různé velikosti baněk. Přece jen by byla škoda, kdyby se větru podařilo takto vyzdobený vánoční truhlík zničit.

Text: Zuzana Bohdalová  

2,041 total views, 3 views today