I stěny si zaslouží nové šaty

Máte pocit, že s blížícím se jarem by váš interiér potřeboval změnu? Vyzkoušejte povrchovou úpravu stěn v interiéru! Kreativitě se meze nekladou, a tak můžete vybírat mezi dřevěným obložením, novými tapetami, obkladem z kachliček nebo cihel, případně zvolit obklady z přírodního kamene. Vyloučit nemusíte ani pohledový architektonický beton.

Cihly nebo cihlové pásky

Struktura cihelného lícového zdiva přináší do interiéru venkovskou, nebo industriální atmosféru. Pokud by takový materiál příliš nevyhovoval vašim požadavkům, můžete sáhnout po obdobě, a to po cihlových obkladových páscích.

Tapeta navodí opravdovou změnu

Vzhledem k širokému výběru tapet co do materiálu i co do vzorů je možné vybírat už z opravdu bohaté škály. V nabídce jsou papírové, vliesové, vinylové, ale i textilní tapety. Hlavní je, abyste před aplikací zbavily podklad dokonale všech starých tapet a nátěrů. Při nákupu tapet počítejte s rezervou materiálu alespoň 10 %.

Obklady z kamene

Obklady z přírodního a umělého kamene jsou na podhled od sebe k nerozeznání. Díky moderním technologiím se neustále vylepšují dekorativní vlastnosti jejich imitací. Co se týče umělého kamene, v nabídce je stále širší portfolio barev.

Dřevo je stálicí

Dřevo je stálicí v našich interiérech. Nevyhnaly ho odsud žádné trendy. Důvodem je to, že dřevo nabízí pocit hřejivého tepla a příjemné atmosféry. Pro zachování jeho kvality je důležité správné proudění vzduchu a odvod vlhkosti přes obvodové konstrukce staveb.

Pohledový beton

Stále častěji se v interiérech přiznávají i betonové konstrukce. Mnozí z nás si totiž oblíbili takzvaný pohledový beton. Jedná se o architektonický prvek, který splňuje vysoké technologické i estetické nároky.

Obklady mají své trendy

Trendem v oblasti kuchyňských a koupelnových obkladů jsou lesklé obkladačky obdélníkového tvaru s mírným reliéfním povrchem. Nejčastěji využívanými odstíny jsou bílá, béžová a šedá.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

560 total views, 1 views today