Dekorace do bytu z miniatur

Možná dostáváte od přátel často jako dárky pěkné miniatury všeho druhu. Jestli rádi tvoříte, zkuste si z nich udělat hezkou dekoraci do bytu. Seskládejte je do rámu obrazu, staré lampy nebo klece případně do miniaturního skleníčku nebo vyřazeného okénka a vystavte si je doma jako působivou výzdobu. 

Foto: passionforum.ru

Do rámu starého obrazu vsaďte výplň a připevněte na ni malou poličku. Na ni nastavte miniaturní dekorace v maximálně třech barvách a jejich odstínech. Vše by mělo dokonale ladit. Podle vybraného materiálu zvolte odpovídající lepidlo. Dekoraci si nejprve cvičně sestavte a až poté začněte lepit. Začínejte s lepením velkých kousků a pokračujte postupně s malými. Doplňkové květiny a koření přijdou na řadu až jako poslední.

Foto: kvartiraidachaa.ru

Vyzkoušejte obdobu rámu v jiné barevné variantě. Ta se může uplatnit zase v jiném pokoji. Kromě rámu na obrazy se hodí také vyřazená malá okénka například taková, jaká dříve vedla do světlíků.

Foto: miniaturowysviat.box.pl

Pro sestavu miniaturního pokojíku můžete využít velkou lucernu s otevíracím předním okénkem. Jako materiál na výrobu dřevěného mini nábytku využijte například dřevěné tyčinky od nanuků. Zkuste vyrobit miniaturní repliku vaší skutečné kuchyně.

Foto: jardineriaorganica.info

Hnědá se zelenou jsou krásné barvy, které k sobě ladí více než kterékoli jiné. Nepravidelnost vnitřních rámečků zaručuje, že se jako výplň jednotlivých okének budou hodit jak vyšší a úzké miniaturní kousky, tak i ty nižší a buclatější.

Foto: feiradeartesanato.com.br

Výplň hlubokého rámečku tentokrát tvoří krémové, béžové a oranžovo hnědé barevné tóny.

Foto: pinterest.com

Do dřevěné bedýnky nebo krabičky vsaďte miniaturní svět plný krásných detailů. Kulatý stromek na kmínku, sada hnízdních budek pro ptactvo a dýně v proutěném košíku. To vše se může nacházet i v reálném zahradním domku. V předloze vycházejte klidně z toho svého.

Foto: littledaisy.cart.fc2.com

Interiér zahradního domku je dokonale vystižený v bílém rámu s dřevěnou výplní zadní stěny. Šikovné ruky, které vyráběly miniaturní vybavení zahradního domku, si zasluhují obdiv.

Foto: pinterest.com

Miniaturní koupelnička v bílé barvě a s vanou na nožkách vzbudí nostalgii dob dávno minulých. Ale svou koupelnu v ní mohou spatřit i majitelé milující retro styl.

Foto: pinterest.com

Malý pokojíček nebo kuchyňka ve vintage stylu se tentokrát vešla do několik desítek centimetrů krychlových. Vydařená, co říkáte? Zkuste se do podobné pustit i vy. Taková vlastnoručně vytvořená dekorace potěší vždy nejvíce.

Text: Zuzana Bohdalová