Bytové dekorace ve tvaru srdce

S blížícím se svátkem Svatého Valentýna začínáme přemýšlet o dárcích a výzdobě, která by odpovídala tématu lásky. Nejdokonalejším symbolem lásky je srdce. Láska totiž zdaleka neprochází jen žaludkem, a tak pozvání na dobrou večeři nemusí být jediným způsobem, jak svátek zamilovaných oslavit. Můžeme svým milovaným vyrobit také něco vlastníma rukama.


Foto: etsy.com

Každoročně slavíme svátek lásky 14. února a připravujeme k tomuto dni nejen překvapení v podobě dárku, nebo slavnostní večeře pro dva, ale zdobíme i své domácnosti. Možná by vás ani nenapadlo, že i srdce vyrobené z recyklovaného materiálu, jako jsou noviny nebo časopisy, by mohlo vypadat tak zajímavě.

Foto: Pinterest.com

Další možností, jak vytvořit srdce vlastníma rukama je vyrobit jej z papírových květinek a nalepit na podložku z tvrdého papíru. Přidejte červenou saténovou stužku a srdce zavěste na háček na dveřích.

Foto: thelittlemarket.com

Tato dekorace ve tvaru srdce bude vyžadovat poněkud větší zdatnost a šikovnost rukou. Také byste si na její výrobu měli ponechat dostatek času, abyste tyto půvabné misky stihli do 14. února připravit. Jakmile dokončíte celý proces, misky dostatečně naolejujte speciálním přípravkem, který prodlouží jejich trvanlivost a zároveň nebude zdravotně závadný.

Foto: Pinterest.com

Svátek svatého Valentýna má ryze evropské kořeny, ačkoli si mnozí z nás myslí, že se jedná o americký svátek, který k nám byl importován. Stará legenda praví, že byl Valentýn popraven kvůli lásce, protože tajně oddával mladé páry. Ať už to tak bylo, nebo ne, symbol srdce, červeného srdce, je tím nejhezčím, co můžeme své lásce darovat dnes my.

Foto: m.vk.com

Symbol lásky, srdce, se může u nás v domě objevit i jako knoflíková výšivka na měkkém pleteném polštářku. Bude na něj potřeba pěkná zásoba knoflíků a knoflíčků v růžové barvě a jejích různých odstínech, ale výsledek určitě stojí za to. Co říkáte?

Foto: cuded.com

Na toto srdce si připravte kolem padesátky korkových zátek stejné velikosti, podložku ve tvaru srdce, červenou barvu, která chytne na korkové zátky a kovové očko a hřebíček na zavěšení na zeď.

Foto: etsy.com

Milovníci techniky drhání neboli macramé jistě neodolají tomuto půvabnému srdci, které má základ v proutěném tvaru srdce a je obalené do vlastnoručního drhaného výtvoru. Tvar květin a lístků se dobře hodí k ovíjení kolem proutěného základu.

Foto: cuded.com

Pro ty, kdo milují práci se dřevem, je tu náš poslední tip na výrobu valentýnské dekorace. Dřevěné srdce je dostatečně trvanlivým symbolem, aby vyjádřilo vaši lásku milované osobě. Dejte si proto záležet na důkladném zpracování a vyřezejte ze dřeva dokonale vytvarované srdce. Přízdoba může být jak z umělé, tak z živé květiny.

Text: Zuzana Bohdalová

 

127 total views, 4 views today