Barvou roku 2020 je klasická tmavě modrá

Víte, do jakých prostor je letošní barva roku ideální? A co vlastně barva roku 2020 charakterizuje? Pantone Color Institute vyhlásil pro rok 2020 barvu, která sluší každému klasickému interiérovému stylu a zvlášť vhodná je do ložnic. Barvou roku se totiž stal odstín Classic Blue č. 19-4052.

Vzorníky Pantone jsou využívány celosvětově

Vzorníky Pantone se za dlouhá léta působení této firmy staly celosvětově uznávaným barevným standardem. Každoročně udávají aktuální trendy, a to nejen pro módu, grafiku nebo interiérový design, ale také pro průmysl. Vzorník samotný pomáhá designerům na celém světě dobře rozlišovat jednotlivé barevné odstíny a nejen to, ale i experimentovat s jejich vzájemným působením.

Co představuje letošní barva roku

I když může v interiérech působit sytá klasická modř poněkud dominantním dojmem, je představována jako symbol tradice, důvěryhodnosti, klidu a nadčasovosti. Do dnešního světa má za úkol vnést stálost, pevnost a spolehlivost.

S jakými barvami se dá kombinovat

Klasická modrá bude vypadat ideálně v kombinacích s pudrově růžovou, šafránově žlutou nebo také s temnou zelenou. Sama o sobě může působit tmavá modř neosobní dojmem, ale v kombinaci s těmito barvami přinese do interiéru sebevědomí a styl. Klasická modrá barva je odrazem moře a velmi dobře vypadá rovněž v kombinaci se zlatými doplňky. Aktuálním trendy materiálem je samet a samet s modrou klasikou vytváří skvělou dvojici.

Ideální do ložnic

Jako většina odstínů modré barvy, i klasická modř je ideální volbou pro výmalbu stěn v prostorách ložnic. Tam přináší prvek uklidnění, relaxace a pohody. Pod přikrývkou modře tónované noci se vám bude skvěle usínat. Díky nadčasovému tónu se tento odstín rozhodně hned tak neomrzí. Rozhodně tedy stojí minimálně za zkoušku začlenění klasické modré i do vašeho interiéru.

 

 

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

 

283 total views, 1 views today