Zajímavá ohniště do vaší zahrady

Venkovní ohniště mohou mít velmi odlišnou podobu a také umístění, některá ohniště jsou stabilní, jiná přenosná. Pro jejich umístění platí pravidla, která by se měla dodržovat, hlavně kvůli bezpečnosti. Ohniště mohou být umístěna v zahradě, na terase, přistavena ke zdi objektu nebo k vyšší kamenné či cihelné zdi, která bude chránit oheň před nepřízní počasí a hlavně před silným větrem.

Foto: thedestinyformula.com

Ohniště jako studna. Všimněte si, že je zbudováno na otevřeném prostoru. Nikdy by totiž ohniště nemělo být situováno pod stromy, ani v jejich bezprostřední blízkosti. Zvlášť jehličnaté stromy v okolí by mohl být ohroženy, snadno se vznítí a hoří mnohem rychleji než stromy listnaté.

Foto: pinterest.com

Mobilní ohniště. Vkusné ohniště, které snadno přemístíte kamkoli. Může stát na zahradě i na terase.

Foto: recipees.com

Ohniště z cihel. Nejjednodušší způsob, jak zřídit ohniště je odstranit ze čtverce nebo kruhu v trávníku drny a na štěrk nebo písek položit několik plochých kamenů nebo kruhovou plochu obeskládat cihlami. Cihly chrání oheň před větrem, který nepříznivě ovlivňuje hoření a sálání tepla. Použité cihly musí být mrazuvzdorné a nenasákavé.

Foto: coachdecor.com

Ohniště z plechu. Díky takto vzniklému ohništi není třeba se obávat, že by se oheň rozšířil do okolí. Za nízkou zídkou a hustým živým plotem z tují je oheň chráněn a jeho jiskry nebudou odnášeny do dalekého okolí.

Foto: centralcheff.co

Ohniště s odkládací plochou. Netradičně řešené plechové ohniště sklouží zároveň jako odkládací plocha pro opékané pochoutky.

 

Foto: pinterest.com

Ohniště v míse. Nejpěknější gril v přírodním prostředí obvykle vzniká z přírodního kamene. Zde je kámen využit jednak na vyplnění gabionových sítí, ale i jako podložka pod plechovou mísu ohniště.

Foto: 100hdi.blogspot.com

Ohniště se závěsem. Možná se dříve na tomto místě hrávaly kuželky, nyní však vydlážděný prostor slouží k opékání dobrot nad otevřeným ohněm. Takové provedení ohniště není příliš náročné a zvládne jej při troše šikovnosti každý. Závěsný rošt musí viset na ocelových lanech.

Foto: arquitrecos.com

Ohniště s pohodlným posezením. Dáváte-li přednost hlavně pohodlí, pak tento typ zahradního ohniště v blízkosti vašeho domu nebo rekreačního objektu bude pro vás tím pravým.

Text: Zuzana Bohdalová

1,960 total views, 2 views today